Sivas'ta ÇEDAŞ ekiplerine teşekkür

Kahramanmaraş Büyükşehir ulaşımda kar tedbirlerini aldı

Kahramanmaraş'da kar temizleme ekibi işbaşında

Gaziantep'te ''Deprem Master Planı'' hazırlığı

GAPSHOES Yaz Fuarı 26 Ocak'ta açılıyor

Kahramanmaraş'tan yalın ve yetkin proje

Siirt'te sobalar elde kaldı

'Toprak Dede' Melikgazi'de adını taşıdığı parkta anıldı

Kahramanmaraş'ta 2 bin 400 bireye yaşam alanı olacak

Gaziantep FK, teknik direktör Ricardo Sa Pinto ile anlaştı

Sivas'ta ÇEDAŞ ekiplerine...

Kahramanmaraş Büyükşehir ...

Kahramanmaraş'da kar temi...

Kahramanmaraş Milletvekil...

Gaziantep'te ''Deprem Mas...

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Sicil Affı Çıktı

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Sicil Affı Çıktı

Berat Albayrak Açıkladı: 5 Bin TL, 10 Bin TL ve 15 Bin TL Kredi İmkanı verilecek...

 

Sicil affı bekleyen vatandaşlara Berat Albayrak’tan sevindirici haber geldi. Hiç kredi kullanmamış olanlar ve sicili bozuk kişiler; bankalardan 5 – 10 ve 15 Bin TL kredi çekebilecek. Kredi sicil affı bekleyen kişilere gelen müjdeli haberin detayları…

 

Sicili Bozuklara Sicil Affı uygulanacak!

Kredi notunun düşük olması nedeni ile bankalar, çoğu zaman kredi vermemekteydi. Bu durumu önlemek ve vatandaşların kredi alabilmesi için kredi sicil affı, bir süredir gündemdeydi. Son gelişmeler sonucunda Bakan Berat Albayrak, konuya ilişkin talimat  verdi. Açıklamada bulunan Bakan’ın sözleri ise şu şekilde; Sicil Affı bir kereye mahsus uygulayalım, ancak tek şart olarak 9 ay boyunca kredi kullanamayan vatandaşlarımız faydalansın.” Bu talimatın ardından harekete geçen bankalar, 5 Bin Türk Lirası, 10 Bin Türk Lirası ve 15 Bin Türk Lirası olmak üzere oldukça düşük faizsiz bir şekilde vatandaşlara verilecek.Kredi Sicil Affı Geldi Detayları Neler?

Covid-19 pandemisinde nakit akışı sorunu ve ekonomik sıkıntı içerisinde olan vatandaşlar için sicil affı, resmi olarak da yürürlüğe girdi. Kredi notu riskli seviyelerde olan ya da düşük kredi notu olan kişilerin kredi notları sıfırlanıyor. Kredi Sicil Affı kapsamında ise, 3 kamu bankası kredi verecek. Bu bankalar: Vakıf Bank, Ziraat Bankası ve Halk Bank olarak açıklanmış durumda.


Başvuru Tarihi 7 Eylül Pazartesi!

Kredi sicil affından yararlanmak isteyen kişilerin; 9 ay boyunca kredi kullanmamış olması gerekiyor. 3 ve 6 aylık erteleme özelliği bulunan kredilerde; oldukça düşük faiz oranları uygulanacak. Kredi notlarının sıfırlanması ile beraber, 9 ay boyunca kredi kullanmayan kişilere 3 farklı kredi paketi sunulacak ve tercihe göre kullanılacak. Af kapsamında vatandaşlar 5 Bin TL – 10 Bin TL ve 15 Bin TL kredi olmak üzere, 3 ila 6 ay erteleme şansına da sahip olacak.

Kamu bankaları, yani Ziraat Bankası, Vakıf Bank, Halk Bankası bu kredileri vatandaşlara tahsis edecek. Sicil affı kredisi ile 15 Bin TL’ye kadar olan başvurular 7 Eylül 2020 Pazartesi günü itibari ile başlayacak.

Kaynak: Kredi Sicil Affı Geldi! Berat Albayrak Açıkladı: 5 Bin TL, 10 Bin TL ve 15 Bin TL Kredi İmkanı verilecek...


Haber Kaynak : KP