Osmangazi'da macera gün sayıyor

Özer Matlı'dan Serbest Ticaret Anlaşması vurgusu

MediaMarkt Türkiye'den istihdam atağı

Türk şirketlerden 3 boyutlu teknoloji için güç birliği

55 yıllık bitmeyen aşk

Lüleburgaz Belediyesi yine 'yılın partner'i oldu

Bursa'da Ekonomiye Değer Katanlar Ödülleri açıklandı

Yaşar Kemal’siz 6’ncı yıl

Türkiye'nin gözü yarın Beştepe’de

Avni Yıldırım Alvarez’e yenildi

Sağlık üssünde çalışmalar...

Osmangazi'da macera gün s...

Özer Matlı'dan Serbest Ti...

MediaMarkt Türkiye'den is...

Türk şirketlerden 3 boyut...

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

Kahramanmaraş'ta 6 dernekten 'DAKUD' birlikteliği

Kahramanmaraş'ta 6 dernekten 'DAKUD' birlikteliği

KAHRAMANMARAŞ (İGFA) - Kahramanmaraş'ta faaliyet gösteren Elbistan Doğa Sporları Offroad Derneği (ELOFF), Şar Dağı Avcılar Balıkçılar ve Doğa Sporları Derneği, Elbistan Dağcılık Kulübü, Elbistan Yamaç Paraşütü Kulübü, Hakan Coşkun Nurhak Dağı Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü ile Nurhak Avcılar Atıcılar ve Spor Derneği’nin katılımıyla Doğu Akdeniz Arama ve Kurtarma Derneği (DAKUD) adı altında yeni bir çatı dernek kurdu.

Bölgede olası afetler sonrasında ilk müdahalenin yerinde ve zamanında yapılabilmesi için yardım çalışmalarının organizasyonunun sağlanmasında aktif şekilde yer alacak çatı kuruluşun kurucu yöneticileri ilk ziyaretini Elbistan Kaymakamı Özkan Demir'e yaptı. Derneğin kuruluş amacı ve planlamalarıyla ilgili bilgiler veren Kaymakam Demir, DAKUD’un kuruluş amacı itibariyle Elbistan adına önemli bir kazanç olduğuna dikkati çekti. Sivil savunma kapsamında afet anlarındaki ilk müdahalenin önemine değinen Kaymakam Demir, "Kahramanmaraş merkezde AFAD ve kriz anında özel müdahale ekiplerimiz var ama bölgemizdeki şartlardan dolayı ilk müdahale anlamına sivil toplum kuruluşlarına her zaman ihtiyacımız oluyor. Organize bir şekilde çalışmak için tek çatı altında toplanmasında emeği geçenleri kutluyorum" dedi.

Doğu Akdeniz Arama ve Kurtarma Derneği (DAKUD) Başkanı Ömer Ünsal ise, AFAD’la gerekli çalışmaları yaparak en kısa sürede ilgili ekipman ve ihtiyaçlara kavuşacaklarını söyledi.