Manisalı 3 badmintoncu ‘U15 Milli’ye seçildi

Antalya ve Muğla’daki yangınlardan etkilenen 352 kişi taburcu oldu

Sel mağdurları, SGK prim borçlarını 31 Ocak 2022’ye kadar ödeyebilecek

Anadolu Spor Gazetecileri’nden TFF’ye tepki

PTT’den ‘Kabakgiller’ konulu anma pulu

Kocaeli’de asırlık ağaca bakım

Almanya’dan tatilciler için ‘zorunlu test’ kararı

SunExpress’ten yangın bölgelerine yardım

Kocaeli İzmit’te haşere ile mücadele sürüyor

MEB, ‘Mobil Okul’ ile tarlalarda

Manisalı 3 badmintoncu ‘U...

Antalya ve Muğla’daki yan...

Sel mağdurları, SGK prim ...

Anadolu Spor Gazetecileri...

PTT’den ‘Kabakgiller’ kon...

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

İzmit Belediyesi Sanat Akademisi’nde başvurular uzatıldı

İzmit Belediyesi Sanat Akademisi’nde başvurular uzatıldı

Kocaeli'nin İzmit Belediyesi, dünyaca ünlü keman virtüözü ve müzik eğitmenlerinin yüzlerce genç arasından seçtiği yetenekli gençlerin Sanat Akademisi Müzik Bölümü’ne kayıt süresi pandemi nedeniyle 23 Haziran Çarşamba gününe kadar uzatıldı.

KOCAELİ (İGFA)- Geleceğin İzmitli sanatçılarını keşfetmek ve Türk müziğine kazandırmak üzere uzun vadeli sanatsal planlamalar ve yatırımlar yapan İzmit Belediyesi, İzmit Belediyesi Sanat Merkezi bünyesinde Sanat Akademisi kurdu. Müzik Bölümü için vakit kaybetmeden çalışmalara başlayan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, dünyaca ünlü keman virtüözü Prof. Dr. Cihat Aşkın ile birlikte somut adımlar attı. Yeni yılla birlikte yüzlerce gencin yeteneğini açığa çıkarmak için mahalle mahalle taramalar gerçekleştirdi. 

MAĞDURİYET YAŞANMASIN

İzmit ilçesini de aşan yüzlerce başvurunun yapıldığı Sanat Akademisi Yetenek Taraması’nda adaylar müzikle ilgili yeteneklerini üç dakikalık performanslar şeklinde sergiledi. Müzik sanatının saygın ismi Prof. Dr. Cihat Aşkın ve alanlarında uzman eğitmenlerden sanat eğitimi almak isteyen yüzlerce genç arasından 89’u Sanat Akademisi’ne kayıt yaptırmaya hak kazandı. Sonuçların ilan edilmesinden sonra 14 Haziran Pazartesi günü kayıtlar başladı, 18 Haziran’da ise sona erdi. Ancak İzmit Belediyesi pandemi koşullarını da göz ardı etmedi. 

KAYITLAR 3 GÜN UZATILDI

Salgın nedeniyle kayıt süresinde İzmit Belediyesi Sanat Merkezi’ne giderek kayıt yaptıramayan adaylar ve aileleri için ek kayıt süresi belirlendi. İzmit Belediyesi 18 Haziran Cuma günü sona eren kayıtları, mağduriyet yaşanmaması için 23 Haziran Çarşamba günü saat 16.00’ya kadar uzattı. Ek kayıt süresinden yararlanacak olan adaylar velileriyle birlikte Doğu Kışla Kapalı Pazar Yeri arkasında bulunan Sanat Akademisi’nde bizzat kayıt yaptıracak. Kayıt sırasında adaylardan iki adet kimlik fotokopisi ve iki adet de fotoğraf istenecek.