Vakalar 82 bini aştı!

Başkan Dinçer sahada çalışan ekiplere Aksaray Pekmezi ikram etti

Ombudsman Manisalılarla buluştu

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Kayseri'de 'Mavi Vatan'ı konuştu

Başkan Büyükkılıç ile Gastronomi şehri Kayseri'nin ustaları buluştu

Bursa Gürsu'da kültür sanat sosyal sorumlulukla taçlandı

Erzurum Horasan'da 2 kişi çığ altında kaldı!

Balıkesir Edremit Belediyesi kültür rotası için İtalya'da

Kayseri'de temiz enerji için temizlik var

Karaca Sineması'nda kısa filmlerle ısındılar

Vakalar 82 bini aştı!

Dünya Şampiyonluğu belges...

Başkan Dinçer sahada çalı...

Ombudsman Manisalılarla b...

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar,...

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi 'Star'ları ağırladı

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi 'Star'ları ağırladı

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Saffet Köse, TÜBİTAK tarafından lisans öğrencilerinin Ar-Ge kültürü kazanmaları, araştırma ekosistemine ilk adımı atmaları ve araştırma yapmaya teşvik edilmeleri amacıyla düzenlenen Stajyer Araştırmacı Burs Programı (STAR) kapsamında burs desteği almaya hak kazanan öğrencileri ağırladı.

İZMİR (İGFA) - İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Rektörlük senato salonunda gerçekleşen kabule, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan Kaya, Proje Genel Koordinatörlüğü personeli ve bursiyer olarak kabul edilen Eczacılık Fakültesi öğrencileri Özge Demir, Berna Ceren Özcan, Simge Kalmaz, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü öğrencileri İrem Eledağ, Özlem Yıldız, Buse Altun, Belkıs Özdil, Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri Berkan Öztürk, Tuğçe Karateke, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü öğrencisi Beyza Nermin Özcan, Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencisi Rabia Avvuran ve Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümü öğrencisi Muhammed Bayar katıldı.

Proje tabanlı araştırma heyecanını toplumun tüm kesimlerine ulaştırmak amacıyla hayata geçirilen STAR Programına kabul edilen 12 öğrenciyi kabul eden Rektör Prof. Dr. Saffet Köse, İKÇÜ'nün her alanda yükselmeye devam ettiğini söyledi.

Rektör Köse, 2010 yılında kurulan bir üniversite olarak özellikle Fen Bilimleri ve Sağlık Bilimleri alanında her geçen gün güzel haberler almaya devam ettiklerini belirterek, "Bunlardan sonuncusu da siz gençlerin STAR programına kabulüydü. Lisans aşamasındayken araştırma projelerinin içinde yer almanız bizleri daha fazla memnun etti. Bizler sizlerin gelecekte önemli başarılara imza atan bilim insanları olmanız için varız ve bu çerçevede tüm kadromuzla gayret gösteriyoruz. Geleceğimiz olan sizlerin büyük işlere imza atacağınızdan eminim. Ülkemiz için üreten ve milli duyguları güçlü bireyler olmanızı çok önemsiyorum. Değişik kültürlerle işbirliği içinde ve dünya ile entegre bir anlayışla çalışmalarınızı sürdürmeniz, başarıyı uluslararası ölçekte hedeflemeniz son derece önemli. Sizlerin de yakından takip ettiğinize inandığım savunma sanayiindeki başarılarımızın dünyada bilinen stratejileri nasıl dönüştürdüğüne hep birlikte şahit oluyoruz. Sizlerin çalışmalarınızda hep en iyiyi hedeflemeniz gerekir. Bu coğrafyada iddialı olmak için en iyi olmak zorundasınız. Sizlere tavsiyem, elbette uluslararası eğitim alın, gidin, görün, öğrenin ama aklınızda hep milletiniz ve memleketiniz olsun" dedi.