Başkan Dinçer sahada çalışan ekiplere Aksaray Pekmezi ikram etti

Ombudsman Manisalılarla buluştu

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Kayseri'de 'Mavi Vatan'ı konuştu

Başkan Büyükkılıç ile Gastronomi şehri Kayseri'nin ustaları buluştu

Bursa Gürsu'da kültür sanat sosyal sorumlulukla taçlandı

Erzurum Horasan'da 2 kişi çığ altında kaldı!

Balıkesir Edremit Belediyesi kültür rotası için İtalya'da

Kayseri'de temiz enerji için temizlik var

Karaca Sineması'nda kısa filmlerle ısındılar

Bursa'da Yiğitali kadınları sertifikalandı

Dünya Şampiyonluğu belges...

Başkan Dinçer sahada çalı...

Ombudsman Manisalılarla b...

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar,...

Başkan Büyükkılıç ile Gas...

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

Gaziantep'de engellerin aşılabileceği kanıtlandı

Gaziantep'de engellerin aşılabileceği kanıtlandı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Onat Kutlar Konferans Salonu’nda gösteri düzenlendi.

GAZİANTEP (İGFA) - “Engelsiz Kent Gaziantep” için çalışmalar sürdüren Büyükşehir Belediyesi, projeleriyle sosyal belediyecilikte örnek oluşturuyor.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle Büyükşehir, Gaziantep Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Türk Kızılayı iş birliğinde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Gaziantep Valisi Davut Gül’ün katılımıyla yeni bir etkinliğe imza atıldı.

TRT İstanbul Radyosu Görme Engelli Sunucusu Deniz Peköz tarafından sunulan etkinlikte, Glütensiz Bir Başka Kafe’nin özel çalışanları okunan İstiklal Marşı’na işaret dili ile eşlik etti, program GBB Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencilerinin oyunları ile sürdü.

Programa ayrıca Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şubesi Başkanı Hulusi Kalender, GBB Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencileri ve aileleri katıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, daha öncesinde engellinin adı, hukuku, dışarı çıkacak cesareti olmadığını ifade ederek, "Eğitimde, sağlıkta, istihdamda, ulaşımda önce engelliler dedik. Şimdi ‘Engelli Dostu Gaziantep’, ‘Engelsiz Gaziantep’ için hepinizin huzurundayım. Cumhurbaşkanımızın güçlü liderliğinde neler yapacağımızı gördük. Hayat, ömür bitiyor. Arkada nasıl eserler bıraktığınız çok önemli. Artık engellinin tanımını değiştirdik. ‘Engel; elde, ayakta, gözde, kulakta değil, engel yaşarmayan gözde nasırlaşmış kalptedir’ diyoruz. Göz yaşarıyor, kalp hissediyorsa kimsede engel yok" diye konuştu.

Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şube Başkanı Hulusi Kalender de konuşmasında 7 yıldır sivil toplum olarak çoğu eksiklerinin Gaziantep’te giderildiğini söyledi, destekleri için Başkan Fatma Şahin’e teşekkür etti.