Son 24 saatte 22 bin 083 yeni vaka!

Manisalı 3 badmintoncu ‘U15 Milli’ye seçildi

Antalya ve Muğla’daki yangınlardan etkilenen 352 kişi taburcu oldu

Sel mağdurları, SGK prim borçlarını 31 Ocak 2022’ye kadar ödeyebilecek

Anadolu Spor Gazetecileri’nden TFF’ye tepki

PTT’den ‘Kabakgiller’ konulu anma pulu

Kocaeli’de asırlık ağaca bakım

Almanya’dan tatilciler için ‘zorunlu test’ kararı

SunExpress’ten yangın bölgelerine yardım

Kocaeli İzmit’te haşere ile mücadele sürüyor

Son 24 saatte 22 bin 083 ...

Manisalı 3 badmintoncu ‘U...

Antalya ve Muğla’daki yan...

Sel mağdurları, SGK prim ...

Anadolu Spor Gazetecileri...

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

Emniyet-Sen’den çarpıcı ‘polis’ raporu

Emniyet-Sen’den çarpıcı ‘polis’ raporu

Emniyet-Sen Genel Başkanı Faruk Sezer, mobbing ve ağır çalışma koşulları yüzünden polis teşkilatı içinde intihar oranının geçmişten beri yüksek olduğunu, son dönemde gelişen teknoloji nedeniyle artık bunun insanlardan gizlenemediğini söyledi.  

Faruk Sezer, geçen hafta, son 25 günde 15 polis memurunun intihar ettiğini duyurmuştu. BirGün’ün haberine göre Sezer, mobbingin emniyet içinde çok yaygın olduğuna dikkat çekti ve Meclis’te bir araştırma komisyonu kurulmasını talep etti

İntiharın bir sonuç olduğunu aktaran Sezer şöyle devam etti: “Daha önceki yıllarda da bu civarda meslektaşımız intihar ediyordu. Ancak duyulmuyordu. İntiharların duyulmasını teknolojinin ilerlemesine bağlıyorum. İntihar dolan bardağın son damlasıdır. Bu bardağı ne doldurdu diye bakmanız lazım. Bu bardağı yoğun mesai, adaletsiz çalışma ortamı, baskı ve mobbing dolduruyor. Bir günde üç kişi intihar edebiliyor. Bunların tamamına psikolojik sorun dersen bu teşkilatın tamamen değiştirilmesi lazım. Psikolojik sorun dersen akla mantığa uygun değil. Bunun başka bir sebebi var. Bu da demek ki yılgınlık mobbing gibi şeyler oluyor. Biz bunları biliyoruz. Ama bunu söyleyince de iftiracı yalancı oluyoruz. Teşkilatın birliğimi bozmak isteyenler oluyoruz.”