Şenol Güneş istifa etmeli!

Şenol Güneş’ten istifa yanıtı

Yüzümüz kalmadı

Vaka sayısında düşüş devam ediyor!

AK Partili başkanlardan Kayseri’ye tam not

Burak Elmas’tan Fatih Terim açıklaması

Aydın’da araçlar suya gömüldü

CHP Ortaca’dan ‘turizm’ çığlığı yükseldi

Vatan Partisi’nden Başkan Hürriyet’e ziyaret

Gaziantep Büyükşehir’den Gazipaşa mesaisi

Şenol Güneş istifa etmeli...

Şenol Güneş’ten istifa ya...

Yüzümüz kalmadı

Vaka sayısında düşüş deva...

AK Partili başkanlardan K...

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

Bursa Mudanya’da genç ve kadın girişimcilere DEVA’dan akademik eğitim

Bursa Mudanya’da genç ve kadın girişimcilere DEVA’dan akademik eğitim

Bursa'nın Mudanya ilçesinde Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi İlçe Başkanlığı, kadın ve gençlere devlet teşviklerinden faydalanma ve AB projeleri yazma konularında girişimcilik kültürünü geliştirmek üzere profesyonel eğitim kadrosuyla "DEVA Akademi" programını başlattı.

BURSA (İGFA) - Mudanya'da ekonomist akademisyen Dr. Dilek Durak'ın kurucu başkanlığında kısa bir süre önce teşkilatlanan DEVA İlçe Başkanlığı, geleneksel eğitimin dışında uzman destek ekibi tarafından kadın ve gençlere yönelik ücretsiz danışmanlık hizmeti başlattı.

Parti binasında her Perşembe "DEVA Akademi" adıyla profesyonel eğitim kadrosuyla eğitimlere başladıklarını açıklayan Mudanya İlçe Başkanı Dr. Dilek Durak, aralarında dernek temsilcilerinin de olduğu gruplara devlet teşvikleri konusunda bilgilendirmeler yaptıklarını söyledi. Dr. Durak, Sektörel Politikalar Başkanı ve AB Proje Danışmanı Murat Erdoğan tarafından verilen eğitimlerde amaçlarının gençlerin sorunlara çözüm üretmek, girişimcilik kültürünü geliştirmek ve topluma geri verme kültürünü güçlendirmek olduğunu kaydetti.

Eğitim sonrasında girişimcilerin sertifikalarını iki gün içerisinde almalarıyla birlikte tecrübeli mentörler sayesinde işe dönüşümlerini sağlamayı hedeflediklerini belirten Dr. Durak, "Siyasetin amacına uygun yapıldığında değer oluşturduğunu görmek bize keyif veriyor. Bunu da bilgimizin zekatını sunarak ve yayarak veriyoruz. Önümüzdeki haftalarda da kırsal mahallelere eğitmenlerimizi götürüp değer oluşturma yarışını Mudanya'nın her yerinde başlatacağız" diye konuştu.