Son 24 saatte 22 bin 083 yeni vaka!

Manisalı 3 badmintoncu ‘U15 Milli’ye seçildi

Antalya ve Muğla’daki yangınlardan etkilenen 352 kişi taburcu oldu

Sel mağdurları, SGK prim borçlarını 31 Ocak 2022’ye kadar ödeyebilecek

Anadolu Spor Gazetecileri’nden TFF’ye tepki

PTT’den ‘Kabakgiller’ konulu anma pulu

Kocaeli’de asırlık ağaca bakım

Almanya’dan tatilciler için ‘zorunlu test’ kararı

SunExpress’ten yangın bölgelerine yardım

Kocaeli İzmit’te haşere ile mücadele sürüyor

Son 24 saatte 22 bin 083 ...

Manisalı 3 badmintoncu ‘U...

Antalya ve Muğla’daki yan...

Sel mağdurları, SGK prim ...

Anadolu Spor Gazetecileri...

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

BTP’den Erdoğan’a: “Bu neyin hamdı?”

BTP’den Erdoğan’a: “Bu neyin hamdı?”

BTP Sözcüsü Emre Polat, bir gün önce '24 Nisan'ın hesabını soracağız' diyerek giden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, ertesi günü 'hamdolsun gündeme gelmedi' demesine tepki göstererek, "Bu neyin hamdı!" diye sordu.

ANKARA (İGFA) - Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Sözcüsü Emre Polat, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD Başkanı Joe Biden ile görüşmesini değerlendirdi. Konuyla ilgili basın açıklaması yapan BTP'li Polat, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın NATO zirvesi için gittiği Brüksel’de ABD Başkanı Biden ile yaptığı görüşmenin Türkiye’nin dış politikadaki acziyetini bir kez daha tescillediğini söyledi.

Büyük bir şaşkınlıkla Sayın Cumhurbaşkanının görüşme sonrası yaptığı basın açıklamasını dinlediğini belirten Polat, önce Biden'in 24 Nisan mesajında kullandığı ifadeleri hatırlattı.
"Milletimiz üzerinde 100 yıldır sürdürülen sözde soykırım yalanıyla sıkıştırma projesine Konstantinopolis emelini de ekleyen Biden, bugüne kadarki ABD başkanları arasında en pervasızı çıktı" diyen Emre Polat, "Öyle ki bugüne kadar yapılan 24 Nisan açıklamaları olabildiğince cılız iken bu yıl ilk defa 'soykırım' ifadesi kullanılmış ve üstüne de İstanbul’a Konstantinopolis denmişti. Hepimiz bu süreçte iktidardan stratejik ortak olarak tanımladıkları ABD’ye somut bir tepki vermesini bekledik ama benzer olaylarda ortaya konan silik tavır yine tekrarlandı ve ABD’nin ağır hakareti adeta yutuldu" dedi.

“HANİ HESAP SORACAKTINIZ, NEYİN HAMDI?"

Açıklamasında, iktidar kanadının "Biden'e neden tepki vermiyorsunuz" diyenlere "Haziran’da Biden ile yapacağımız toplantıda bunun hesabı sorulacak" şeklinde cevap verdiğini ifade eden BTP Sözcüsü Polat, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüşme için Brüksel’e giderken 24 Nisan mesajının hesabını soracağını ifade ettiğini söyledi. Toplantıd sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklama ile derin bir şaşkınlık ve hayal kırıklığı yaşadıklarını ifade eden Polat, "Çünkü Sayın Cumhurbaşkanı, '24 Nisan konusu gündeme geldi mi' sorusuna 'hamdolsun gelmedi' şeklinde cevap verdi. Sayın Cumhurbaşkanım, neden seviniyoruz bu konunun gündeme gelmemesine. Ayrıca bu konuyu birilerinin gündeme getirmesini beklemiyorduk ki, konuyu gündeme siz getirecektiniz ve şunları diyecektiniz; 'Sayın Biden, 24 Nisan’da yayınladığınız mesajınızı kabul etmiyoruz, reddediyoruz. Türk milletine soykırımcı diyemezsiniz. Tarihi gerçekler, iddia ettiklerinizin tam tersi yönde cereyan etmiştir. Hele hele 1453 yılında bu milletin olan İstanbul için inkarcı ve işgalci emelleri yansıtan Konstantinopolis ifadenizi de asla kabul etmiyoruz. Eğer soykırım yapmış bir millet arıyorsanız, kendi tarihinize bakın ve Kızılderililer başta olmak üzere yok ettiğiniz Maya, Aztek ve İnka medeniyetlerini hatırlatırız.' Sizden bunları söylemenizi beklerken, daha bir gün önce hesabını soracağız deyip, ertesi günü 'hamdolsun gündeme gelmedi' demek de nedir? Şimdi sormak istiyoruz, hani hesap soracaktınız, bu neyin hamdı! Türk milleti tarihine hakaret eden ABD Başkanına karşı sessiz kalınmasına mı şükredecek? Bu acziyet tablosu elbette ekonominin içinde bulunduğu tabloyla doğrudan ilişkili" diye konuştu.