Şenol Güneş istifa etmeli!

Şenol Güneş’ten istifa yanıtı

Yüzümüz kalmadı

Vaka sayısında düşüş devam ediyor!

AK Partili başkanlardan Kayseri’ye tam not

Burak Elmas’tan Fatih Terim açıklaması

Aydın’da araçlar suya gömüldü

CHP Ortaca’dan ‘turizm’ çığlığı yükseldi

Vatan Partisi’nden Başkan Hürriyet’e ziyaret

Gaziantep Büyükşehir’den Gazipaşa mesaisi

Şenol Güneş istifa etmeli...

Şenol Güneş’ten istifa ya...

Yüzümüz kalmadı

Vaka sayısında düşüş deva...

AK Partili başkanlardan K...

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

Memet Sarı, ‘Türkçü Olmak, Mazlumların Yanında Olmaktır’

Memet Sarı, ‘Türkçü Olmak, Mazlumların Yanında Olmaktır’

Memet Sarı, ‘Türkçü Olmak, Mazlumların Yanında Olmaktır’

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, 3 Mayıs ‘Türkçülük Günü’ olması nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, 3 Mayıs ‘Türkçülük Günü’ olması nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Sarı mesajında; “Bizler tarihi binlerce yıla uzanan büyük bir milletin mensuplarıyız.
Bugüne kadar Asya Avrupa ve Afrika kıtalarında farklı devletlerle hüküm sürdük. Çin Seddi’nden viyana kapılarına kadar siyasi nüfuz tesis ettik. Bizden olan bize ait olan ne varsa hepsini benimser ve kabul ederiz. Türkiye Cumhuriyeti’nden önceki son devletimiz de Osmanlı imparatorluğu idi.

Aynı insanlar gibi devletlerin de gençlik, olgunluk ve yaşlılık dönemleri oluyor. Osmanlı devleti de gün geldi tarih sahnesinden çekilmek zorunda kaldı. Bir devletin sona ermesi, milletin de sonu demek değil. Zira devlet, millet tarafından meydana getirilen siyasi bir teşkilattır.

Nitekim millet olarak Türkiye Cumhuriyeti’yle tarih sahnesindeki yerimizi yeniden aldık.19'uncu yüzyıl sonunda imparatorluklar çağı sona erdi. Artık ulus devletler dönemi başladı. Biz de 101 yıl önce kurduğumuz ulus devletimizle, tarihteki yolculuğumuzu devam ettirdik. Bugün hepimiz Türkçüyüz.

Türkçü olmak, millî bir tavırdır. Hele günümüzde Türkçe olmak bir zorunluluktur. Türkçü olmak, mazlumların mağdurların masumların yanında olmaktır. Türkçü olmak nizam-ı alem ülküsüyle viyana kapılarına kadar giden bir milletin mensubu olmaktan gurur duymaktır. Türkçü olmak, haç'ın karşısında Hilal’in yanında saf tutmaktır” dedi. 

‘HER ZAMAN HİLAL’DAN YANA OLDUK’
Türkçü olmanın Türk milletinin ebediyete kadar hür ve bağımsız yaşamasını savunmak olduğunu söyleyen Başkan Sarı mesajının devamında; “Bu tavrı herkes sergileyemez. Çünkü bu tavrı göstermek zahmetlidir. Tatlı su milliyetçileri, yanar-döner insanlar bu tavrı gösteremezler.

Onlar duruma göre vaziyet alırlar. Her zaman güçlüden yana olurlar. Bizler mert yürekli, açık sözlü insanlarız. Her zaman Hilal’den yana olduk. Kıyamete kadar da Hilal’in yanında kalacağız. Cihanda Hakk’ı adaleti tesis edene kadar Kızılelma ülkümüzün peşinden gideceğiz. Bu şuura sahip olan bütün kardeşlerimi seviyorum. Türk milletini payidar kılmak isteyen bütün kardeşlerimin 3 Mayıs ‘Türkçüler Günü’nü kutluyorum.

Şanlı milletimizin hukukunu savunurken mahkum edilen başbuğumuz Alparslan Türkeş başta olmak üzere bütün büyüklerimizi, kardeşlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” diye konuştu.