MÜSİAD Bursa'dan erzak desteği

Bursa trafiğinde kontrollü dönüşlere bir nefes daha

Bayraktar böyle duyurdu: "Yüzde 93 yerlilik ile en iyi robot uçak!"

Kocaeli İzmit'te yıllardır bakımsız köy yolu iyileştiriliyor

Merkezefendi'de Çocuk Bakımevi için ön kayıtlar sürüyor

Kocaeli'de Eğitim-Sen'e İzmit Belediyesi'nden ziyaret

Aydın'da korkutan teşebbüs

Türkiye yatırımda 'rüzgar'ı arkasına alıyor

Türkiye'de bakır üretimiyle ekonomiye can suyu oluyor

Genco Erkal, 'hakaret'ten ifadeye çağrıldı

MÜSİAD Bursa'dan erzak de...

Bursa trafiğinde kontroll...

Bayraktar böyle duyurdu: ...

Kocaeli İzmit'te yıllardı...

Merkezefendi'de Çocuk Bak...

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

Ali Babacan'dan 'tek tip insan' eleştirisi

Ali Babacan'dan 'tek tip insan' eleştirisi

İSTANBUL (İGFA) - Tek tipçiliğin dayatıldığı bir dönemde farklı fikirleri buluşturduğu için Saadet Partisi’ne teşekkür eden Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, günümüzün en yakıcı sorunlarından birisinin ifade özgürlüğü olduğunu dile getirdi.

Türkiye'nin pek çok kez ‘üste çıkanın alttakini ezdiği’ bir zihniyetle karşı karşıya kaldığını vurgulayan Babacan
, "Yönetenler değişti ancak baskıcı anlayış maalesef sık sık yeniden tezahür ediyor. Yönetime gelenler, kendinden olmayanların haklarını çiğnemeye başlıyor. “Tarihimizin tozlu raflarında, eski ceza kanunumuzda meşhur 141, 142 ve 163. maddeler var. ‘Komünizm propagandası’ ve ‘din propagandasının’ cezası çok ağırdı. 1974 yılında Erbakan’ın MSP’si ile Ecevit’in CHP’sinin kurduğu koalisyonun amaçlarından birisi düşünce suçundan hüküm giyenlerin affedilmesini sağlamaktı. Erbakan o günlerde şöyle demişti: ‘Memlekete iç barış hürriyet havası ile gelecektir. Günah fikirde değildir’. Bu sözlerde zamanının çok ötesine uzanan bir bilgelik görüyoruz" açıklamasında bulundu.

Gücü ele geçirenlerin, kendi fikirlerini dayatıp tek tip insan görmeyi arzu ettiklerini söyleyen Ali Babacan, "Farklı görüş dile getirenler kendilerini karakolda buldu. Bu yönetim zihniyeti ülkemizi renksizleştiriyor, siyasetin de memleketin de tadı tuzu kaçıyor. Zalimin karşısında mazlumdan yana duranlar, devlet gücü ellerine geçtiğinde zulmeden olmamalıdır. ‘Garson devlet’ şiarını yaşatmaya, uluslararası ilişkilerde çok taraflılığa önem veren bir stratejiye ihtiyaç var" diye konuştu.