Antalya ve Muğla’daki yangınlardan etkilenen 352 kişi taburcu oldu

Sel mağdurları, SGK prim borçlarını 31 Ocak 2022’ye kadar ödeyebilecek

Anadolu Spor Gazetecileri’nden TFF’ye tepki

PTT’den ‘Kabakgiller’ konulu anma pulu

Kocaeli’de asırlık ağaca bakım

Almanya’dan tatilciler için ‘zorunlu test’ kararı

SunExpress’ten yangın bölgelerine yardım

Kocaeli İzmit’te haşere ile mücadele sürüyor

MEB, ‘Mobil Okul’ ile tarlalarda

İllerden peş peşe ormanlara giriş kısıtlaması

Antalya ve Muğla’daki yan...

Sel mağdurları, SGK prim ...

Anadolu Spor Gazetecileri...

PTT’den ‘Kabakgiller’ kon...

Kocaeli’de asırlık ağaca ...

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

Aksaray’ın yüz akı olacak

Aksaray’ın yüz akı olacak

Aksaray Belediyesi'nin şehir kimliği ile örtüşen mimari ve sosyal donatıları ile birlikte geleceğe taşınacak en önemli eserlerinden biri olan Selçuklu Külliyesi'nin temel atma hazırlıkları sürüyor. Aynı anda 2 bin 100 kişi namaz kılabileceği Selçuklu Külliyesi, Aksaray’ın Ulu Cami'den sonraki önemli bir tarihide bünyesinde barındıracak.

AKSARAY OLAY HABER - Aksaray’ın yüz akı olabilme özelliklerine sahip olması beklenen Selçuklu Külliyesi temel atma töreni için hummalı bir çalışma sürerken, Selçuklu'ya ait izleri yaşayacak olan Selçuklu Külliyesi, Ulu Cami, Eğri Minare Kızıl Minare'den sonraki önemli bir tarihe sahip olacak.

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in gelecek nesillere kalıcı eserler bırakmak ve şehrin kültürel birikimleri ile inşa edilmiş mekanlar ortaya çıkartmak adına hayata geçireceği Selçuklu Külliyesi’nin temel kazıları ve temel altı iyileştirme çalışmaları tamamlandı. Şehrin en işlek caddelerinden birinde hayata geçecek Külliyenin hızlı bir şekilde şehre kazandırılması için çalışmalar yürüten ekipler temel betonunun atılması için hazırlıklara başladı.

Şehrin merkezi sayılabilecek bir noktada hizmete açılacak olan Selçuklu Külliyesi'nde aynı anda 2 bin 100 kişi namaz kılabilecek ve ibadetlerini gerçekleştirebilecek genişlikte tasarlandı. Şehrin köklü tarihi geçmişi içerisinde önemli yer edinmiş olan Külliye Kültürü ve Selçuklu'ya ait izler proje kapsamında gün yüzüne çıkmış olacak.

Selçuklu Külliyesi'nde vatandaşların ibadet yapma alanlarının yanı sıra kitapseverlerin yoğun ilgi gösterdiği kitap konağı da hizmete sunulmuş olacak. Vatandaşların güzel ve verimli vakit geçirmeleri için her türlü ayrıntının düşünüldüğü Selçuklu Külliyesi'nde, Kur'an Kursu ve emekli dinlenme evi de proje kapsamına alındı.